Profesionální debutV argentinské Primera División pro Independiente ve věku 15 let 35 dní
PoziceStriker
Trenér / mentorRicardo Bochini
Recardo Bochini
Záznamy (hlavní)• Dne 5. července 2003 se stal nejmladším fotbalistou, který debutoval v argentinské Primera División ve věku 15 let a 35 dní.
• Agüero vstřelil 6 gólů na mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let 2007 a vyhrál turnaj „The Golden Boot“. Vyhrál dokonce 'Zlatou kouli' pro nejlepšího hráče turnaje.
• V sezóně 2010-11, kdy hrál za Atlético Madrid, zaznamenal svůj první hattrick v kariéře proti Mallorce.
• Hraní za klub Premier League Manchester City Dal 105 gólů při 152 vystoupeních, měl nejvyšší poměr gól za minutu v historii soutěže Premier League od jejího založení v roce 1992, v průměru jeden gól každých 109 minut.
• Je společným držitelem rekordu, protože je nejrychlejším střelcem jediného zápasu Premier League, pět gólů za 23 minut a 34 sekund zápasu.
• Je nejvyšším jihoamerickým střelcem v historii Premier League.
• V roce 2015 Copa America v San Juanu proti Bolívii zaznamenal svůj první mezinárodní hattrick při vítězství 5: 0.
Kariérní bod obratu• Když se stal nejlepším střelcem a nejlepším hráčem turnaje na mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let 2007.
KoníčkyPoslech hudby Cumbia
KontroverzeVe své kariéře v Atléticu vstřelil vítězný gól proti Recreativo de Huelva dne 14. října 2006 pomocí rukou, což je pouze jeho druhý gól pro klub.
Oblíbené věci
Oblíbené jídloArgentinské grilování
Dívky, rodina a další
StavV roce 2012 se rozvedl po čtyřech letech společně s Gianinnou Maradonou.
Giannina Maradona a Sergio Aguero se synem
Záležitosti / PřítelkyněKarina Tejeda (2014)
Karina Tejeda
ManželkaGianinna Maradona (rozvedená v roce 2012)

• Pije Sergio Agüero alkohol?: Ano
  • Přezdívka Sergio je Kun, který je uveden na jeho tričku, a byl dán jeho prarodiči z Sergiova oblíbeného televizního programu Kum-Kum.
  • Ve své autobiografii „Born to Rise“ popsal Leonela Messiho jako bratra.

Sergio Aguero s Leonelem Messim

• Agüero má tetování na vnitřní straně pravé paže napsané v Tengwar.
  • Agüero je považován za jednoho z nejlepších útočníků na světě. Ve své fotbalové kariéře vstřelil více než 200 gólů.
  • Pomohl Argentině vyhrát zlatou medaili v roce 2008 v olympijském turnaji v Pekingu proti Brazílii za stavu 3: 0, ve kterém Agüero vstřelil dva góly.
  • Je nejmladším hráčem, který debutoval ve fotbale ve věku 15 let 35 dní a překonal tak rekord, který předtím držel Diego Maradona.
  • V roce 2009 se usadil s Gianninou Maradonou (dcerou Diega Maradony). Pár se však oddělil v roce 2012. Mají syna Benjamina.
  • Po 44 letech, s cílem Agüera, získal Manchester City svůj první ligový titul v roce 2011.